Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi

Türkiye’nin ilk sağlık üniversitesi olan Demiroğlu Bilim Üniversitesi, afiliye hastaneleriyle öğrencilerine uygulamalı eğitim imkanı sunarak sağlık alanında donanımlı hizmet sunucuları yetiştirmektedir. Üniversitemiz sağlıkta nitelikli insan gücü yetiştirme hedefiyle Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi (Şişli Kampüsü) ve Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi (İstanbul Kampüsü) olmak üzere iki afiliye hastanede eğitim vermektedir.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri'nde uzun yıllar çalışmış hekimlerin görev yaptığı İstanbul Florence Nightingale Hastanesi sağlık alanında pek çok yeniliği kendisiyle birlikte getirmiştir. 219 hasta yatağı 51 yoğun bakım yatağı, hepsi laminar hava akımı ile donatılmış 11 ameliyathanesi ve 2 doğumhanesi bulunan afiliye hastanemizde ameliyathanelerin tümü odyovizüel olarak 300 kişilik konferans salonuna ve uluslararası noktalara bağlanabilmekte, bu sayede interaktif tıp eğitimi ve bilimsel aktivitelere imkân sağlamaktadır.

Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 22.06.2017 tarihli Genel Kurulu kararı doğrultusunda Afiliye Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak hizmete devam etmektedir.

Detaylı bilgi için sizi arayalım

Telif Hakkı © 2020