Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi (Afiliye Hastane)

Türkiye’nin ilk sağlık üniversitesi olan Demiroğlu Bilim Üniversitesi, afiliye hastaneleriyle öğrencilerine uygulamalı eğitim imkanı sunarak sağlık alanında donanımlı hizmet sunucuları yetiştirmektedir. Üniversitemiz sağlıkta nitelikli insan gücü yetiştirme hedefiyle Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi (Şişli Kampüsü) ve Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi (İstanbul Kampüsü) olmak üzere iki afiliye hastanede eğitim vermektedir.

Şişli Florence Nightingale Hastanesi’nde, 30.000 m2 kapalı alanda, 228 yatak, Dahili Yoğun Bakım, Cerrahi Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım, Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi ve 11 adet ameliyathane bulunmaktadır. 1989 yılında Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi alanında hizmet vermeye başlayan Şişli Florence Nightingale Hastanesi’nde, 1993 tarihinden itibaren aralıksız bir şekilde eğitim hastanesi olarak sağlık hizmetleri ile akademik faaliyetlerini birlikte sürdürerek birçok uzmanlık dalında ihtisas vermektedir.

Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi, 27.06.2013 tarihinden itibaren Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının onayıyla 2547 sayılı Kanunun 3. maddesine göre Demiroğlu Bilim Üniversitesinin Tüm branşlarda SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) anlaşmalı üniversite hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Detaylı bilgi için sizi arayalım

Telif Hakkı © 2020