TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ PROGRAMI

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı toplam 4 dönemden oluşan 2 yıllık ön lisans programıdır. Örgün öğretim programı olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Eğitim öğretim programını başarı ile tamamlayan öğrencilere Tıbbi Görüntüleme Teknikeri ünvanı verilir.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programının amacı, radyoloji uzmanı denetiminde yapılan radyolojik incelemelerde tıbbi görüntüleme cihazlarını ve ortamı radyografik incelemeye hazır hale getirerek ihtiyaç duyulan yetkin Tıbbi Görüntüleme Teknikeri yetiştirmektir. Kamu ve özel her hastanede Radyoloji bölümü bulunmaktadır. Radyoloji bölümlerinde hastalıkların tanılamasına özel çekimler yapılmakta ve görüntüleme eşliğinde hem tanı- hem de tedavi amaçlı invaziv girişimler de yapılmaktadır. Ayrıca tüm hastanalerde görüntüleme eşliğinde tanı ve tedavi yapan özel ünitelerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özel görüntüleme merkezlerinin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Tüm bu birimlerde Tıbbi Görüntüleme Teknikeri mezunları için ciddi bir istihdam alternatifi oluşturmaktadır.

Öğrencilerimiz I. Yarıyılın sonunda 6 hafta süre ile yaz stajlarını afiliye hastanelerimiz olan Şişli Florence Nightingale ve İstanbul Florence Nightingale hastanelerinde yapabilme imkanlarına sahiptirler. II. sınıfta ise 2 dönem boyunca müfredatta yer alan uygulama dersleri afiliye hastanelerimiz olan Şişli Florence Nightingale ve İstanbul Florence Nightingale hastanelerinde yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için sizi arayalım

Telif Hakkı © 2020